Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Studia przyszłości – studia dualne

Studenci będą kształcić się zarówno na uczelni, jak i u pracodawcy, zdobywając wiedzę akademicką oraz praktyczne umiejętności. Właśnie tak wyglądać będą studia dualne w roku akademickim 2020/2021– realizowane na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Dzięki programowi, Wydział będzie mógł zaproponować studentom kierunki, które efektywnie połączą edukację z pracą. To wszystko poprzez realizację specjalnych programów kształcenia przemiennego, które zapewnia równoczesny udział w zajęciach dydaktycznych na uczelni i praktycznych w przedsiębiorstwie.

Co zyskują studenci studiów dualnych?

Możliwość zdobycia, jeszcze w trakcie studiów, doświadczenia zawodowego, fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności pod okiem specjalistów z wiodących firm. Student, który po ukończeniu studiów może pochwalić się zarówno dyplomem ukończenia studiów, jak i odpowiednim doświadczeniem zawodowym, nie będzie mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swojej lub pokrewnej branży. Wyróżniający się studenci mają ponadto szansę na zdobycie tuż po studiach pracy w renomowanych międzynarodowych przedsiębiorstwach, które uczestniczą w programie studiów dualnych danej uczelni.

Obecnie trwają rozmowy z kilkoma firmami.

Zainteresowane firmy proszone są o kontakt z Biurem Dziekana:
Al. Armii Krajowej 19; 42-200 Częstochowa;
Tel. +48 343250-625; E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.