Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki!” i „Dziewczyny do Ścisłych!”, wspierająca młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych, odbędzie się online 23 kwietnia w godzinach od 14.00 do 17.30.

Akcja organizowana przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Konferencję Rektorów Uczelni Technicznych w tym roku po raz pierwszy odbędzie się online i będzie skierowana nie tylko do dziewczyn, ale także chłopaków, stojących przed wyborem kierunków studiów. Tegoroczne hasło wydarzenia – „Kierunki wirusoodporne” – jest inspiracją do podejmowania takich studiów i kierunków, które w przyszłości pozwolą zdobyć zawód pożądany na rynku pracy, a także wykonywać satysfakcjonującą pracę, skierowaną na rozwój postępu technologicznego i poprawy warunków życia.

W programie wydarzenia znajdą się: krótkie, piętnastominutowe debaty na żywo ze studentkami, przedstawicielami firm technologicznych i ekspertami wybranych uczelni; interaktywne wystąpienia studentek najciekawszych kierunków inżynieryjnych; wirtualne stoiska uczelni, prezentujące poszczególne szkoły wyższe i m.in. kwestie dotyczące rekrutacji; proste definicje nazw niektórych z kierunków i przedmiotów.

Eksperci Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” rekomendują nauki techniczne i ścisłe, które umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej, mają kluczowe znaczenie dla biznesu, pozwalają rozwinąć kompetencje przyszłości (jak np. kreatywność, krytyczne myślenie, zdolność uczenia się), łączą twardą wiedzą z praktycznymi umiejętnościami.

Politechnika Częstochowska uczestniczy w akcji „Dziewczyny na politechniki”.

Nasze studentki zachęcają maturzystki do studiowania na kierunkach ścisłych – wirusoodpornych!

Na wydarzenie należy zarejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego:

http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/

 

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.