Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Szanowni Państwo

W imieniu Dyrekcji Departamentu Badań i Rozwoju chcielibyśmy poinformować o wydłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do Konkursu ,, Młodzi Innowacyjni dla PGNiG’’ do dnia 30.11.2019 (włącznie).
Poniżej zamieszczamy krótką informację o konkursie oraz przesyłamy w załącznikach regulamin konkursu i plakat.
Departament Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA ogłosił V edycję konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP 2019, na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG.

To już piąta edycja konkursu, który organizowany jest nieprzerwanie od 2015 roku. Konkurs przeznaczony jest dla studentów oraz doktorantów i ma na celu wyszukanie innowacyjnych projektów i pomysłów z obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGNiG. Zwycięzca konkursu, w przypadku obustronnego zainteresowania podjęciem współpracy, będzie miał szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel kwotę do 400 tys. zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 30, 20 i 10 tysięcy złotych. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji branżowej.

W bieżącej edycji czekamy na pomysły z następujących obszarów:

 1. Poszukiwanie, wydobycie węglowodorów;
 2. Technologie wodorowe i biometanowe;
 3. Ochrona środowiska;
 4. Podziemne magazynowanie węglowodorów;
 5. Big Data – zastosowania, możliwości;
 6. Pozyskiwanie metanu z węgla (CBM);
 7. Robotyka i sztuczna inteligencja;
 8. Media społecznościowe – możliwości dla sektora;
 9. Nowe zastosowanie paliw gazowych;
 10. Innowacyjne metody współpracy z klientem;
 11. Technologie poprawiające skuteczność cementowania odwiertów;
 12. Wiercenia kierunkowe:  wyzwania technologiczne;
 13. Sieci gazowe;

oraz w innych obszarach działalności i zainteresowań Spółek Grupy Kapitałowej, a także w związku z popularyzacją marki PGNiG.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonywać wyłącznie w formie elektronicznej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na załączonym formularzu, w nieprzekraczalnym, nowo ustalonym  terminie do dnia 30.11.2019 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora).
Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem możecie Państwo znaleźć na stronie www.pgnig.pl/mlodzi-innowacyjni-dla-pgnig.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz prosimy o rozpowszechnienie informacji o zmianie terminu naboru wniosków konkursowych w ramach Państwa możliwości.

zaproszenie

Formularz oferty projektu MIP V edycja.docx

Regulamin MIP V edycja 2019.pdf

V edycja Młodzi Innowacyjni dla PGNiG.pdf

 

Więcej informacji:

Magdalena Kaleta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katarzyna Okrasa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dział Współpracy Naukowo-Badawczej
Departament Badań i Rozwoju

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.