Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

22 czerwca we Wrocławiu odbyła się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który organizowany jest przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”. „Sztuka na pierwszy ogień” to tegoroczne hasło Festiwalu, przyświecające artystom i uczestnikom, którzy spotkają się na licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach. Zaproszeni z całego świata profesjonalni twórcy szkła, ceramiki i metalu prezentowali swoją twórczość i umiejętności aż przez trzy dni.
W festiwali wziął udział pracownik naszego Wydziału, dr inż. Maciej Nadolski z Katedry Odlewnictwa, promując nowy kierunek oferowany przez Wydział IPiTM - ODLEWNICTWO.

Obserwując obecny rozwój krajowego przemysłu branży metalowej zauważany jest wzrost zapotrzebowania na specjalistów łączących wykształcenie techniczne z nowoczesną wiedzą z zakresu szeroko rozumianego przygotowania produkcji odlewniczej. Dlatego też, na absolwentów kierunku ODLEWNICTWO czeka wiele miejsc pracy w odlewniach zarówno w kraju jak i zagranicą.

W dniu 9 czerwca 2018 r., podczas organizowanej po raz dziewiąty INDUSTRIADY, odbył się PIKNIK NAUKOWY Politechniki Częstochowskiej w Parku im. Staszica pod hasłem "Park Mądrej Rozrywki".
W dziewiątej edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego wzięły udział trzy częstochowskie placówki muzealne, które dokumentują przemysłową przeszłość naszego miasta i regionu – Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Muzeum Historii Kolei i Muzeum Produkcji Zapałek.
Politechnika Częstochowska podczas INDUSTRIADY przygotowała również wiele atrakcji.
Na stoisku organizowanym przez Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów można było zobaczyć: doświadczenia fizyczne i chemiczne, niezwykły świat pod mikroskopem, nowoczesne wyroby z metalu, odlewy artystyczne, wyroby z drukarek 3d, zastosowanie kamery termowizyjnej itp.


Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/wipitm

Wszystkim pracownikom Wydziału dziękujemy za udział oraz zaangażowanie.

W maju i czerwcu nasz Wydział odwiedziły przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli nr: 11, 13, 15, 44 i 38. Łącznie ok. 60 przedszkolaków wzięło udział w pokazach doświadczeń fizycznych, ale również miało okazję pozwiedzać laboratoria Wydziału i zobaczyć jak wygląda np. proces walcowania lub jak zaprogramować robota. Przedszkolaki zwiedziły również Galerię Sztuki Odlewniczej. Każdy przedszkolak po zakończonych zajęciach otrzymał dyplom Małego Naukowca!

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz nauczycielom za udział w zajęciach.

Dziękujemy również pracownikom Wydziału za zorganizowanie zajęć oraz za zaangażowanie.

Wielki sukces PCz Rover Team. Drużyna studentów Politechniki Częstochowskiej skonstruowała łazika marsjańskiego, który wygrał najbardziej prestiżowe zawody na świecie, organizowane na pustyni w stanie Utah. Nasza drużyna okazała się lepsza od 95 drużyn z całego świata! 25 czerwca w auli wydziału zarządzania odbyło się spotkanie ze zwycięską ekipą PCz Rover Team.

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/wielki-sukces-studentow-politechniki-czestochowskiej-ich,4672886,artgal,32859618,t,id,tm,zid.html

Gratulujemy!!!

http://www.gazetacz.com.pl

http://czestochowa.wyborcza.pl

http://www.tvorion.pl

 

8 czerwca 2018 r. odbyło się już 43 znane i lubiane od lat "Spotkanie pod Kadzią". Spotkanie to jest tradycją nawiązującą do spotkań hutników, którzy po ciężkiej pracy gromadzili się przy kuflu piwa. Impreza zorganizowana przez nasz Wydział integruje pracowników Uczelni i ludzi przemysłu. Po raz pierwszy "Spotkanie pod Kadzią" odbyło się w 1975 roku."Spotkanie pod Kadzią" jest to stała forma poszanowania tradycji, którą może poszczycić się niewiele uczelni w Polsce.

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.