Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

W dniu 16.11.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół im. R. Gostkowskiego w Łazach, odwiedzili nasz Wydział. Podczas wizyty uczniowie zostali zaznajomieni z możliwościami studiowania na Wydziale IPiTM. Następnie zapoznali się z możliwościami jakie niesie za sobą studiowanie na kierunku: zarządzanie i inżynierii produkcji. Maturzyści zwiedzili laboratoria Instytutu Przeróbki Plastycznej i Inżynierii Bezpieczeństwa m.in.: laboratorium badań własności mechanicznych i plastycznych, laboratorium fizycznego modelowania procesów przeróbki plastycznej, laboratorium przemian fazowych i obróbki termomechanicznej, laboratorium badań plastometrycznych. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium automatyki – z programowania sterownika PLC. Są to zajęcia w ramach oferty edukacyjnej dla szkół średnich, które Wydział oferuje uczniom.

Dziękujemy serdecznie, uczniom i nauczycielom szkoły za przyjazd, ale również Pani Dyrektor szkoły, mgr Marzenie Orzeł, za możliwość spotkania z Uczniami.

Serdecznie zapraszamy ponownie na nasz Wydział.


W dniu 16.11.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Krzepicach, po raz kolejny odwiedzili Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z fizyki, chemii oraz zarządzania i inżynierii produkcji. Są to zajęcia w ramach oferty edukacyjnej dla szkół średnich, które Wydział oferuje uczniom.
Ponadto maturzyści zwiedzili Galerię Sztuki Odlewniczej im. Prof. Sakwy oraz zostali zaznajomieni z możliwościami studiowania na Wydziale IPiTM.

Dziękujemy serdecznie, uczniom szkoły oraz Pani mgr Edycie Hameli, za przyjazd,  ale również Panu Dyrektorowi szkoły, mgr Grzegorzowi Mastalerzowi, za możliwość spotkania z Uczniami.

Serdecznie zapraszamy ponownie na nasz Wydział.


 

W dniach 10 - 13 października 2017 roku w Narodowej Akademii Ukrainy w Dnipro odbyła się XVIII Międzynarodowa Konferencja „Ogrzewnictwo, Energetyka i Ekologia w Metalurgii". Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów był jej współorganizatorem a pracownicy Wydziału byli członkami komitetów naukowego i organizacyjnego.
Tematyka konferencji dotyczyła zagadnień: metalurgii, inżynierii materiałowej, przeróbki plastycznej, energetyki, ogrzewnictwa i ekologii. Pracownicy Wydziału uczestniczący w konferencji wygłosili referaty tematyczne.W ramach konferencji uczestnicy zapoznali się z nowoczesnym, jedynym w Europie zakładem wytwarzania żelazostopów w Nikopolu.

 

W dniu 7.11.2017 r. Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów odwiedzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Uczniowie zostali zaznajomieni z możliwościami studiowania i z kierunkami kształcenia na Wydziale, a także mieli możliwość zwiedzenia laboratoriów znajdujących się na Wydziale. Uczniowie zobaczyli laboratoria znajdujące się w Instytucie Fizyki, a także Galerię Sztuki Odlewniczej im. W. Sakwy. Ponadto uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach laboratoryjnych z chemii, w ramach oferty edukacyjnej oferowanej przez Wydział dla szkół średnich. Zajęcia praktyczne miały na celu zainteresowanie uczniów szkoły średniej naukami ścisłymi.
Mamy nadzieję, że takie lekcje doświadczalne zachęcą uczniów do studiowania na naszym Wydziale.
Bardzo dziękujemy uczniom oraz opiekunom
szkoły za przyjazd, ale również Panu Dyrektorowi szkoły za umożliwienie spotkania z uczniami. Serdecznie zapraszamy ponownie na nasz Wydział.


W dniu 6.11.2017 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku a Wydziałem Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej.
Umowę ze strony Wydziału podpisali: Dziekan dr hab. inż. Marcin Knapiński, prof. PCz. oraz Prodziekan ds. Innowacji i Rozwoju dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz., natomiast ze strony Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Dyrektor szkoły, mgr Ewa Grodzicka.
Współpraca ta ma umożliwić uczniom uczestniczenie w wybranych wykładach i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale IPiTM, a ponadto stworzeniu możliwości konsultacji uzdolnionych uczniów z pracownikami naukowymi i studentami działającymi w kołach naukowych, wspieraniu przedsięwzięć służących popularyzacji nauk ścisłych w Szkole oraz informowaniu młodzieży o szczegółowej ofercie edukacyjnej Wydziału IPiTM.
Podczas wizyty w szkole pracownicy Wydziału zapoznali maturzystów z działalnością Wydziału oraz przedstawili ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim zachęcali uczniów do studiowania na naszym Wydziale.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor mgr Ewie Grodzickiej, uczniom i nauczycielom za spotkanie.
W spotkaniu z ranienia Wydziału uczestniczyli: dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz., dr inż. Dominika Strycharska i dr inż. Kamila Sobczak.

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.